Etykiety

wtorek, 24 marca 2015

Cierpliwości afrykański test ostatni

Cóżeś nam uczynił, Achillesie z Yaounde? Nie widzisz, jak dzielna do tej pory biała niewiasta łzami rzewnymi się zalewa i ręce załamuje, słusznym strachem przejęta iż na stalowego ptaka grzmotu nie zdąży? Wiemy, że to wy czas macie a my chronometry... Ale nie pierwszy raz przecież do powietrznej przystani podróżników dowozić będziesz, aby zjawiać się tak, jak przy na dworzec kolei żelaznej wyprawie...
Ojce lekko już rezon potraciwszy ostatniego rekursu się chwytają, teutońskiej proweniencyji automobil "Cizią" zwany próbując uruchomić. Niestety, nawet wezwania niewiast wszetecznych nie pomagają i trzewia jego stalowe milczą. W desperacji więc w mrok nocy ruszamy, tragarzy młodych uprzednio do pakunków niesienia zawezwawszy. W końcu jednak ciemności ekwatorialne rozjaśniają tysiącom świec równe blaski latarni Kraj-Łazika*, z dalekiego Kraju Słońca Wschodzącego pochodzącego. Achilles grzecznie miejsce przy wolancie ustępuje, aby eksperiencyją swą Ojce nas wartko do przystani powietrznej dostarczyli. Takoż i czynią, mimo skalnego oleju w żelaznej tykwie braku. Straże nas jeszcze przed przystanią samą zatrzymać próbują. Ojce jednakże, na autorytet episkopalnej stolicy się powoławszy i młodego człowieka w uniformie pobłogosławiwszy, kontrol ową chyżo omijają.
Na powietrznej przystani ludu już mało, bo czas pakunków wyekspediowania prawie już minął. Szybko się pożegnawszy do starcia z jedenastoma kontrolami się przygotowujemy. Najpierw sprawdzenie, czy istotnie podróżnikami jesteśmy i wejść do komnaty wyekspediowania prawo mamy. Zaś samo pakunków wyekspediowanie i myta opłacenie. Na schody do wylotowej części wpuszczenie i naręcznego pakunku mierzenie. Zdrowia naszego za pomocą żółtej książeczki kontrola pieczęcią odpowiednią zatwierdzona. Pokorne przed oficyjerem granicznym stanięcie i podróżnych dokumentów sprawdzenie. Grzecznie kapitanowi podziękowawszy, towarzyszowi jego papiery nasze wręczamy. Naręcznych pakunków prześwietlenie i ostatnie przed zaokrętowaniem karty podróżnej okazanie. Ciała elektronicznym osielcem kontrola, niebezpiecznych dynksów poszukiwaniem będąca. Jedni z ostatnich na pokład stalowego ptaka grzmotu wchodzimy, rubieże Belgów królestwa przekraczając. Zmordowani miejsca nasze zajmujemy i wkrótce w sen zapadamy. Nowy dzień już na europejskim kontynencie nas powita.* no bo jak przetłumaczyć Land Cruiser? :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz